Atsakymai

Nuomojantis automobilį gali kilti daug klausimų, tad norėtume pasidalinti patarimais, į ką derėtų atkreipti dėmesį, renkantis automobilį nuomai:

 • Franšizė – kai kurios iš automobilių nuomos kompanijų taiko labai dideles franšizes, ir jas šaldo kreditinėje kortelėje auto nuomos metu (Lietuvoje gali siekti €1500.00, o užsienyje net daugiau), tad būtinai atkreipkite dėmesį, kokia franšizė taikoma Jūsų pasirinktam automobiliui.
 • Atsiskaitymo priemonė – Lietuvoje daug kur bus reikalaujama pateikti kreditinę kortelę, tad jei norite už automobilio nuomą atsiskaityti pavedimu ar debetine kortele, būtinai pasiteiraukite automobilių nuomos kompanijos, ar tokia galimybė pas juos yra. Užsienyje daugeliu atveju bus reikalaujama kreditinės kortelės.
 • Rida – išsiaiškinkite ar nuomotam automobiliui nebus taikomi kilometražo apribojimai, o jei taikomi, tuomet būtinai sužinokite kokia yra papildomo kilometro kaina.
 • Išvykimas į užsienį – nevisos mašinų nuoma užsiimančios kompanijos leidžia naudotis jų automobiliais užsienyje.
 • Kuro užpylimo sąlygos (itin aktualu užsienyje) – kai kurios kompanijos pateikia automobilių nuomos pasiūlymus, nurodydamos, jog jiems galioja „išankstinis kuro pirkimas“ – tai reiškia, kad nurodyta nuomos kaina bus ganėtinai maža, tačiau nuvykus reikės papildomai sumokėti už visą kuro baką (kainą, kurią nustato pati auto nuomos kompanija). Grąžinus automobilį, nuomos kompanija gali elgtis dvejopai (priklausomai nuo jų taikomos politikos): pinigai už apmokėtą kurą gali būti negrąžinami, nepriklausomai nuo to kiek kuro bus likę, arba bus nuskaičiuota suma, proporcinga išvažinėtam kuro kiekiui. Rekomenduotume rinkti pasiūlymus, kuriuose kuro sąlygos nurodomos kaip „Pilnas/pilnas“ – tai reiškia, kad automobilį gausite pilnu baku, ir grąžinti turėtumėte taip pat pilnu baku. Išvengsite papildomų išlaidų automobilių nuomos kompanijai už kurą, ir galėsite patys apsirinkti iš kur ir už kokią kainą pirkti degalus.
 • Papildomi mokesčiai – atidžiai perskaitykite automobilio nuomos sąlygas, ten visuomet yra nurodoma, kas įtraukta į nuomos kainą, ir kokie papildomi mokesčiai gali būti taikomi.

Kaip matote, niuansų yra tikrai daug, ir gali būti sudėtinga teisingai pasirinkti, tad norime pasidalinti savo ilgamete patirtimi, ir pakviesti kreiptis į mus, kai prireiks automobilio nuomai – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Išrinksime Jums tinkamiausią variantą, atsakysime į kilusius klausimus, ir, žinoma, rezervuosime automobilį.

 • Vilte Smil

  Prieš nuomojantis auto tikrai vertėtų aktreipti dėmesį į visą tai. Tiesa mane taip pat domintų pigi automobilių nuoma Vilniuje? Gal ką patarsite?

  • Trusticar

   Laba diena, Vilte,
   džiaugiamės, jog ši informacija Jums pasirodė aktuali. Visus mūsų pasiūlymus galite peržiūrėti čia: Automobilių nuoma.