Kelių eismo taisyklės Airijoje

Greičio apribojimai lengviesiems automobiliams

Greičio apribojimai Airijoje

Saugos diržai

Važiuoti užsisegus saugos diržus ir naudoti kėdutes vaikams PRIVALOMA.

Važiuoti užsisegus saugos diržus neprivaloma:

 • asmenims, kurie naudoja neįgaliesiems skirtą diržą;
 • asmenims, turintiems gydytojo pažymą, kad dėl medicininių priežasčių jie neturėtų važiuoti užsisegę saugos diržus;
 • vairavimo instruktoriai arba egzaminuotojai per pamoką arba egzaminą;
 • policija (air. „Gardaí“) ir gynybinių pajėgų nariai darbo metu.

Vaikams nereikia tvirtinimo sistemų, jei:

 • jie važiuoja taksi ir jų ūgis mažesnis negu 150 cm arba svoris mažesnis negu 36 kg.

 

Eismo tvarka

Airijoje važiuojama kairiąja kelio puse.

 Automagistralės

 • Galima važiuoti tik tiesiai. Sukti arba važiuoti atbulomis draudžiama.
 • Privaloma važiuoti tokiu greičiu ir taip, kad nebūtų trukdoma kitiems automagistralės eismo dalyviams.
 • Draudžiama važiuoti ne važiuojamąja automagistralės dalimi, pavyzdžiui, kelkraščiu, išskyrus ekstremaliąsias situacijas.
 • Automagistralėse draudžiama sustoti arba stovėti, nebent transporto priemonė sugenda arba sustoti liepia policija (air. „Garda“).
 • Jeigu didžiausias leidžiamas greitis yra didesnis negu 90 km/h, transporto priemonėmis, kurioms didžiausias leidžiamas greitis yra 90 km/h, draudžiama važiuoti automagistralės juosta, kuri yra arčiausiai skiriamosios juostos (dešiniausia juosta).
 • Automagistralėje draudžiama įlaipinti arba išlaipinti keleivius.
 • Privaloma laikytis kairės automagistralės juostos, išskyrus atvejus, kai lenkiama.

Žiedai

Pagal taisykles įvažiuoti į žiedą privaloma sukant į kairę. Žiede privaloma elgtis kaip sankryžoje ir duoti kelią žiede jau esantiems eismo dalyviams (atvažiuojantiems iš dešinės). Kairiąja kelio puse neįpratusiems vairuoti asmenims važiuoti žiedu gali būti ypač pavojinga (vairuotojai turėtų būti itin atsargūs).

Alkoholio apribojimai

Maksimalus alkoholio kiekis kraujyje (g/l)

0,5 g/l

Eiliniams vairuotojams. Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo.

0,2 g/l

Pradedantiesiems vairuotojams. Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo.

0,5 g/l

Profesionaliems vairuotojams. Maksimalios nuobaudos pripažintiems kaltais už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų – 5000 eurų ir (arba) 6 mėnesiai laisvės atėmimo

 

Narkotikų poveikis

Draudžiami narkotikai

Tetrahidrokanabinolis (kanapės)

Metamfetaminas

Ekstazis

Dabartiniame Kelių eismo įstatyme neminimos jokios konkrečios narkotinės medžiagos ir apie tai, ar vairuotojas vartojo narkotinių medžiagų sprendžiama iš policijos (air. „Garda“) įrodymų apie vairuotojo apsvaigimą bei kelių eismo saugos medicinos tarnybos pažymos dėl narkotinių medžiagų tyrimo. Kelių eismo įstatyme vartojamas terminas „narkotinė medžiaga“, į kurios sąvoką įeina alkoholis, narkotikai ir bet koks narkotikų arba narkotikų ir alkoholio derinys. Kelių eismo įstatyme nedaromas skirtumas tarp neteisėtų ir teisėtų narkotinių medžiagų, kurie gali būti parduodami kaip receptiniai arba nereceptiniai vaistai.

Esminis elementas yra gebėjimo vairuoti vertinimas, o ne narkotinės medžiagos teisinis statusas.

Šiuo metu medicinos tarnyba tiria, ar žmogaus organizme yra šių narkotikų arba narkotikų kategorijų:

 • kanabinoidų,
 • opiatų,
 • benzodiazepinų,
 • amfetaminų,
 • metamfetaminų,
 • kokaino,
 • metadono.

 

Mobilusis telefonas

Vairuotojams negalima naudotis mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangosVairuotojui naudojantis mobiliuoju telefonu rizika padaryti avariją yra keturis kartus didesnė ir jam gali būti skirta iki 2000 eurų bauda.

Vairuotojai gali naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įrangaNerekomenduojama

 

Šviesoforai

Airijoje šviesoforų šviesos signalai įsijungia tokia tvarka: žalias, geltonas, raudonas ir vėl žalias.

Raudonas signalas – kirsti „Stop“ liniją arba, jeigu jos nėra, pravažiuoti šviesoforą draudžiama.

Žalias signalas – važiuoti, jei kelias laisvas. Būkite atsargūs – praleiskite pėsčiuosius, jei sukate į kairę arba į dešinę.

Žalia rodyklė – galite važiuoti rodyklės kryptimi, jei tai saugu ir kelias laisvas, net degant raudonam šviesoforo signalui. Visada saugokitės skubios pagalbos transporto priemonių, vykstančių į įvykio vietą įsijungus mėlynus švyturėlius ir garso signalus.

Geltonas signalas – kirsti „Stop“ liniją arba, jeigu jos nėra, pravažiuoti šviesoforą draudžiama, nebent esate labai priartėję prie linijos arba šviesoforo ir sustoti būtų pavojinga.

Mirksintis geltonas signalas – galite važiuoti tik jei tai saugu ir, jei reikia, praleidę kitus eismo dalyvius.

Mirksinti geltona rodyklė – galite važiuoti rodyklės kryptimi, bet tik jei tai saugu ir praleidę kitus artėjančius eismo dalyvius.

Nesilaikantiems šviesoforo signalų gali būti skiriami 2 baudos taškai ir iki 120 eurų bauda arba 5 baudos taškai ir bauda, jeigu bausmę paskiria teismas.

Kitos specialios taisyklės

Šviesiuoju paros metu privaloma važiuoti su įjungtais dienos žibintais. Visuose naujuose automobiliuose privalo būti dienos žibintai (privaloma nuo 2011 m.)

*Jei pateikti duomenys skirtųsi nuo kurioje nors šalyje galiojančių taisyklių, viršenybę turės pastarosios taisyklės. Šie duomenys skelbiami tik informaciniais tikslais, Trusticar nėra atsakinga už jų turinį arba tikslumą. Šaltinis: Europos komisija

 

Automobilių nuoma Airijoje